Teostatud projektid

Iga Rotary klubi tegeleb koostöös teiste Rotary klubidega nii rahvusvaheliste kui ka kohalikul tasemel projektidega.
Allpool on välja toodud suuremad Saaremaa Rotary Klubi projektid.

Projektid

Saaremaa Rotary Klubi läbi üks tuntumaid ja suuremaid projekte Saaremaa puusaliigeseprojekti “Elu kvaliteet Saaremaa heaks” .Tegemist oli klubi jaoks ühe kallima, suurema ja pikema rahvusvahelise projektiga.

Mõned olulisemad detailid Saaremaa RC ajaloo suurimast projektist;

1. Projekti kestus – 5 aastat (esimene operatsioon 17.01.1996)
2. Rotary poolne rahaline panus projekti kokku 4 milj. EEK-i (rahvusvaheline projekt).
3. Projekti maksumus kokku üle 8 milj. EEK-i.
4. Kogu projekti jooksul sai uue puusaliigese 200 inimest.
5. Kuressaare haigla oli esimene maakonna haigla, mis sai sellisteks operatsioonideks litsensi.
6. Peale Saaremaa RC projekti (mille jooksul sai haigla vajaliku tehnika, personal koolituse ja kogemuse jne) on 2021 veebruari alguse seisuga Kuressaare haiglas tehtud 809 puusaliigese- ja 501 põlveliigese asendamise operatsiooni. Kokku 1310 liigese vahetust ja töö jätkub.

Viimastest klubi tegemistest oluline ja täpse ajastusega oli 2020 aasta kevadel
Saaremaa Rotary Klubi projekt seoses viiruse Covid -19 plahvatusliku
levikuga Saaremaal. Klubi organiseeris esimesena kriisi
alguses (15.03.2020) Kuressaare Haiglale ja Saaremaa vallale 2000 meditsiinilist
näomaski.

Kultuuri valdkonnas viimastest projektidest oli maailmas esimese Sörvekeelse raamatu – “Sörulase aabits” ilmumise toetamine ja Kuressaare muusikakooli kabinetiklaveri renoveerimise toetamine.

Saaremaa Rotary Klubi pea 30 aasta tegutsemise jooksul on toetatud enim noortega ja kultuuriga seotud projekte, järgnevad tervisega seotud projektid.

Rotary